Chov Chameleona Jemenského

1. dubna 2007 v 19:01 | Kalič |  Teraristika

Základní informace

Tento druh chameleona žije na Arabském poloostrově a na Jemenu. Žije ve větvích akácií a nasukulentních keřích, v nadmořské výšce až 2200m.n.m.. Samci dosahují délky až 64cm, samice jen asi 45cm. Chameleon Jemenský je velice žravý, nemůže si pomoct, vinou svého krátkého střeva tráví jen velice nedokonale. Požírá prakticky vše, co se hýbe, až do velikosti čtyřtýdenní myši. V teráriu se dá chovat i pár, za předpokladu dost velkého terária (120x100x100), jednotlivce stačí chovat v teráriu o rozměrech (120x70x50). V jednom teráriu nikdy nechováme dva samce. Jako každý chamelon, je i chameleon Jemenský spíše samotářský, ale jak se říká výjimka potvrzuje pravidlo. Začínající chovatelé si většinou vybírají právě tohoto chameleona, protože není tolik náročný na chov jako jiné druhy. Pro zkušenější chovatele je tu např. Chameleo Gracilis(chameleon štíhlý) a monoho dalších. Ještě podotýkám, že ostatní druhy se dost těžko shánějí. No, k základním informacím asi vše, takže jdeme na to podstatné.

Potrava

Chameleon Jemenský je velice žravý. Krmí se většinou cvrčky a hmyzem který se nám povede venku nachytat . Doporučuji občas jídelníček trochu obměnit, já mu občas koupím odměrku moučných červů, důraz dávám na občas červy se všeobecně nedoporučují. Dospělý chameleoni si hravě poradí i s holetem. Také si musíte dát pozor na mladé chameleony (tak do stáří devíti, desíti měsíců), protože sami nedokáží rozpoznat kdy mají dost a snadno se přejí. Dospělí chameleoni už vědí kdy mají dost. Cvrčky je možno koupit ve zverimexu, nebo chovat doma. Chov cvrčka je snadný, ale velice nepraktický, nevím jestli se to vůbec vyplatí. Já osobně cvrčky kupuju právě od jednoho z chovatelů. Mláďata je nutné krmit denně, dospělému pak stačí dát i obden. Obecně by velikost cvrčka neměla přesáhnout 3/4 jeho hlavy, ale už se mi stalo,že se ke mě dostali i větší a taky si snima poradil. Napájení, je velice důležité. Rosit terárium (mláďatům i 3xdenně dospělým stačí 1x). Rosením však Vašeho miláčka nejspíš neuspokojíte natolik, že by potom už neměl žízeň, takže se musí napájet přímo, a to se dělá tak že se mu kape voda přímo do tlamy.
Ve většině případů stačí kapat kousek od něj a přijde se sám napít.
Chameleoni se také dají velice snadno naučit,aby chodili pít do misky.
Ale POZOR mladí jedinci se můžou snadno utopit,nejlepší je dát do
misky kamen po kterým v případě nehody vylezou. Důležité je také,
aby se voda,dostatečně často měnila.

Terárium

Pro chov jednotlivce postačí terárium ve velikosti 80x70x150 cm.
Vyhříváme na 28-35 stupňů>v noci teplotu snížíme na 22 stupňů. Mladým chameleonům rosíme několikrát denně, nejen kvůlizvyšování vlhkosti, ale také proto, že chameleoni pijí vodu, kterou slízávají z listů rostlin. Do terária je vhodné umístit keramickou nádobu s vodou, třebaže z ní pijí málokdy.
Do terária je vhodné umístit žárovku která je vhodná pro vytápění a ideální způsob je napojit ji natermostat, který v teráriu udržuje standardně 30 stupňů, UV zářivku (k dostání více druhů) a o vhodnosti seporadit v příslušné akvaristice. Žárovku je nutné umístit tak aby se váš chameleonek nemohl popálit(prodávají se i různé kryty). Dle financí je možné jako vhodný kryt použít i obrácený květináč.
Chameleonkovi se snažíme terárium alespoň co nejvíce přizpůsobit přirozenému prostředí proto je dobrédo terária umístit dostatek větví (např. kudrnatou vrbu, ibišek, fikus benjamin, různé voděnky např.scindapsus).
Pozadí lze vyrobit z korku, z kůry nebo z polystyrenu. (Záleží na každého fantazii a dostupných financí).
Jako podklad je vhodné použít rašelinu s pískem v poměru 2:1 nebo také kokosovou drť.
Dohlédneme na to aby bylo terárium dobře větrané a abychom tím zajistili cirkulaci vzduchu.
Terárium je nejvhodnější umístit na klidné a pokud možno vyšší místo aby měl chameleonpřehled nad celou místností.

Chov

Ještě než si koupíte chameleonka, musíte si uvědomit, že to není klasický domácí mazlíček jako pes nebo kočka. Je to zvíře samotářské a velice náladové, povaha se liší u každého jedince. V praxi platí pravidlo, že čím méně přijdete s chameleonem do styku tím lépe pro něj. Stává se poměrně často, že si chameleoni na majitele zvyknou. Když zvířeti nic nechybí tak má světle zelenou barvu s příčnými pískově žlutě pruhy. Když má strach nasadí tmavé puntíky, a když se cítí ohroženo nebo mu je opravdu zle je hnědé, až černé se žlutými puntíky. Ovšem zbarvení se také mění podle prostředí, takže když chama dáte na černý koberec a on zčerná, tak se hned nelekejte, že umírá. :) Terárium by mělo být umístěno tak, že cham bude mít možnost vylézt nad úroveň vašich očí, ale to obyčejně bývá dost obtížné. Vylézt nahoru se bude snažit tak či tak. Strach dává najevo kýváním těla a výhružným syčením. Dávejte si pozor, když se bude cítit ohrožený, tak vás může kousnout, ale nestává se to. Ale když už ano, tak vám musím říct, že chameleoni mají velice dobrý stisk. Ale nijak zvlášť to nebolí.

Páření

Samečci se většinou páří ochotně a začnou se předvádět okamžitě,jakmile spatří samičku.
Samička, která není připravená k páření,změní barvu na tmavě zelenou a černou s bíložlutými skvrnami.Dávejte vždy samici k samci v opačném případě by nemuselo nějaký čas dojít k páření..Odstraňte samečka po dvou dnech. Pářit by se měly nejméně rok stará zvířata.
Pářící se pár

Kladení vajec

30-40 dní po páření klade samička vejce do 30cm hluboké předem vyhrabané díry ve vlhkém písku. C.c.calyptratus klade 50-90 vajec.Vajíčka uložte do líhně do směsi vody a vermikulitu kde se při teplotě 26oC líhnou po 160-170 dnech malí chamíci.
Po 21 týdnech substrát o něco více zvlhčujte(napodobení období dešťů).
Mláďata měří 7 cm a mají zelenou barvu,ale nelekejte se zda se vylíhne mládě jinak zbarvené než zeleně (černé,fialové…)
Samčí ostruhy jsou patrné hned po vylíhnutí.
Samička je v ideálním případě připravena k novému páření po dvou měsících po kladení.
Samička dávající samci nejevo její nezájem se pářit..............V tomto případě se jedná o gravidní samici

SAMOZŘEJMĚ POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY PTEJTE SE RÁD PORADÍM ...... DOTAZY MI POSÍLEJTE NA EMAIL zobet@seznam.cz POKUD TO BUDE ALESPOŇ TROCHU MOŽNÉ RÁD PORADÍM !!!

 

84 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (997)
Zobrazit starší komentáře

901 jozef jozef | 28. září 2011 v 11:20 | Reagovat

No stranka to je teda dobra ale ked clovek chce abi si mu poradil tak to tu stoji zahovno  ani odpovedi som sa tu nedockal

902 Daniel Daniel | 3. října 2011 v 19:44 | Reagovat

dík za ůkol

903 zbynek zbynek | E-mail | 9. října 2011 v 18:18 | Reagovat

čím bych měl chameleona krmit a jak moc by to terarko melo byt velike aby sem tam netrapil stisnenym prostorem

904 Jirík Jirík | E-mail | 9. října 2011 v 23:50 | Reagovat

Teda já nestačím koukat co zde píšeš za naprostě blbosti.. Viz například barva chameleona. Hnědá neznamená že je mu špatně a zelená není to že mu je dobře. Chameleon se barví do hněda zejména na slunci příměm a to proto že hnědá chytá světlo líp než li zelená.. Dále pak co se týče měnění barev podel okolního prostředí tak ano mění nikoliv tak že se hned vybarví do černa na černém koberci... A co se týče pití? toto zvíře buď pije z misky nebo nepije chameleony mím 4 a ani jeden to neumí... Neheldě na to že veškerý odborný text píše zejména to že pije 3-5 týdně a to zpravidla kapky rosy z listů.. to znamená ráno a večer narosit a tomu bohatě stačí:)Další věc kývaní ze strany na stranu u chameleona znamená hlavně způsob krytí před okolním prostředím stejně tak jako trhavé pohyby nikoliv to že bude útočit či to že je naštvaný.. A další a snad už poslední žvás který sem zde u tebe četl je ohledně kousání chamelonci nemají zuby pouze vroubkatou čelist to znamená že tě technicky vzato můžou pouze stissknout nikoliv pokousat...

905 jirik jirik | 9. října 2011 v 23:53 | Reagovat

Panebože... NEbo nějaké přejedení u malých chameleonů záleží hlavně na tom aby se nezadusili crvrkem jelikož potravu polikaji tak nesmí být crvček větší než jejich hlavička:))A moučné červi obecně červi se nedoporučují jsou příliš tuční takže když už tak výjměčně je krmit červi

906 Pavel Pavel | E-mail | 15. října 2011 v 18:11 | Reagovat

Dobrý den.Mám moc důležitý dotaz.Jsem úplný začátečník v chovu chamíka jemenského a mám ho volně na rostlině v pokoji.Krmení(cvrčky,moučný červi atd.)obaluji ve vápníku a vitamínech. je nutná speciální UV žárovka?Mám obyčejnou,ale stejně chamík přes den leze po zácloně a garnýži a k žárovce sleze až na večer. Slyšel jsem,že UV žárovku potřebuje k dobrému spalování vápníku!????Prosím o radu. Děkuji

907 jozef jozef | 16. října 2011 v 13:06 | Reagovat

Ten tvuj chamik potrebuje hlavne UVB zarovku toto ja najhlavnejsia vec ktou potrebuje,lebo ta ta ziarovka mu dava vitamin D3 ktori chamik potrebuje na potporu kosti. Ak mu takou lampou nebudes svietit tak hrozi ze dostane chorobu
MBD,metabolicka porucha kosti

908 Anette Anette | 19. října 2011 v 18:10 | Reagovat

Dobrý den,

narazila jsem na tento váš zajímavý web a jelikož vůbec nic nevím o chameleonech, chtěla jsem se zeptat na takový opravdu pitomý dotaz, vážně se nezlobte ale opravdu to nevím. Chtěla jsem se zeptat, jak je na této stránce poslední fotka, tak co je sameček a co samička? Je to dost podstatné a já tak podstatnou věc nepoznám :(.

Mockrát děkuji za odpověď

909 katka katka | 2. listopadu 2011 v 16:02 | Reagovat

[908]:samecci mají vetsi prilbu na hlave ..
proto ten svetlejsi chameleon je samecek a ta tmavsi je samicka....

910 Jersey Jersey | 12. listopadu 2011 v 19:54 | Reagovat

Ahoj chtel bych se zeptat jestli chameleon jemensky zere i neco jineho nez cvrcky,cervi...(jestli muze salam,zeleninu ,ovoce atd.)

911 Martin Martin | E-mail | 14. listopadu 2011 v 18:08 | Reagovat

Dobrý den chci se zeptat mam v tarariu termostat a mam to přes den nastavene na 25C a přes noc to davam na 23C je to tak správně?

912 filip filip | E-mail | 16. listopadu 2011 v 14:25 | Reagovat

aho chameleon muze jist krom cvrcku ovoce a sni aji tu malou bilou mys

913 Samuel Samuel | 18. listopadu 2011 v 20:09 | Reagovat

Chcel by som sa opýtať čo zere chameleon cez zimu ?

914 Samuel Samuel | 18. listopadu 2011 v 20:09 | Reagovat

Chcel by som sa opýtať čo zere chameleon cez zimu ?

915 Lukáš Lukáš | 18. listopadu 2011 v 20:48 | Reagovat

Jak velké terarium pro jedince díky

916 filip filip | E-mail | 19. listopadu 2011 v 16:10 | Reagovat

chameleon by mnel jist pres zimu tež vrčky ale i musi mit vyhřivny kamen at pres noc nezmrzne a muzete obcas moučne červy

917 filip filip | E-mail | 19. listopadu 2011 v 16:12 | Reagovat

stacilo by mene do sirky a vice do vysky asi treba 60-70cm do vysky a 40cm do sirky jo a pro jakeho jedince dospeleho?

918 pepe pepe | E-mail | 9. prosince 2011 v 19:23 | Reagovat

nerad tady otravuju ale mam chamiky samecka a samicku samicka je mensi porad nechce a nechce jist zkousel sem vsechno prosim vas poradte mi co s ni předem dekuji (jinak web je hezkej)

919 lucie lucie | E-mail | 15. prosince 2011 v 12:58 | Reagovat

Prosím kdy se pozná u chameleona samička nebo sameček koupili jsme chamíka a ještě nevíme co to je díky Lucka

920 LUCKA LUCKA | E-mail | 16. prosince 2011 v 11:10 | Reagovat

[919]:

[919]: a ještě prosím něco svlékání chamíků DÍÍÍÍÍÍKY

921 LUCKA LUCKA | E-mail | 16. prosince 2011 v 11:10 | Reagovat

[919]:

[919]: a ještě prosím něco svlékání chamíků DÍÍÍÍÍÍKY

922 goblin goblin | E-mail | 28. prosince 2011 v 21:54 | Reagovat

zdravím všechny příznivce zvířat, chci se jen zeptat jak dlouho se chameleon jemenský zhruba dožívá. díky za odpověď

923 goblin goblin | 28. prosince 2011 v 21:59 | Reagovat

ahoj pokud nechcou jíst tak je oddel od sebe . a pokud ani tohle nepomuže tak jim musis dat umelou stravu (otevřít mu tlamičku a dat mu to do tlamičky a on si to požvejka a nikdy se nestane že by to vyplivl

924 Katty666 Katty666 | 10. ledna 2012 v 21:20 | Reagovat

[911]:Dobrej... já dávám dvakrát v týdnu holátka když se mi podaří že odevře tlamu tak mu do ní strčim na kraj banán,jahodu a jiné měké ovoce... vždy jen kousek

925 Samuel Samuel | 11. ledna 2012 v 16:42 | Reagovat

Môj chameleon nechce žrat ovocie vždy ked mu ho dám pred ústa tak si to ovocie vôbec nevšima

926 kalicik kalicik | 13. ledna 2012 v 19:49 | Reagovat

tak není pravidlem že si chameleoni ovoce vezmou [925]:

927 Adam Adam | E-mail | 16. ledna 2012 v 14:16 | Reagovat

muj chameleon nechce poslední dobou nic jist skušel jsem cvrčky sarančata a vřdycky ho pak přejde chut po tejdnu   mam ho asi 3 roky a ani mi nak neroste prosim o radu

928 Petr Petr | E-mail | 23. ledna 2012 v 21:04 | Reagovat

Čauky hele poradíte prosím muj chameleon má furt nohu za hlavou=(co stím mám delat??? napište na mouranecek@seznam.cz prosííím a nemuzu kvůli tomu chodit =(( odepište

929 adela honsova adela honsova | 28. ledna 2012 v 10:19 | Reagovat

chodi se s chameleonem i k vererinari????

930 Michal Michal | E-mail | 29. ledna 2012 v 18:22 | Reagovat

chtěl bych zeptat kde seženu ten vermikulit?

931 simon jan lupac simon jan lupac | E-mail | 9. února 2012 v 10:42 | Reagovat

dobry den chcu se vas naneco zeptat ta samyčka jak bude klast vajčka dočeho bude klast ja vim ze do pisku ale treba do nejaky misky ne kam zeptam ja nevim ja je teprv chovam mam samce i samicku,budu sy kupovat teprv lihen a jak se vilihnou mladata mam je dat do akvarka nebo kam nekam ja nevim protose ja ptam vas.

932 David Lupac David Lupac | E-mail | 9. února 2012 v 10:47 | Reagovat

mohl bich se zeptat cim krmite mlade chameleona jemskeho

933 Iguana Iguana Iguana Iguana | 28. února 2012 v 13:20 | Reagovat

mladata chameleona jemenskeho se nejlepe krmí micro cvrčky,nebo muzes pulit  ty velke ,ale newim jestli to budou chtit , kdyz uz budou mrtví ...

934 vašek vašek | 2. dubna 2012 v 19:55 | Reagovat

no tak čím ho mám teda krmit ????????????????

935 vašek vašek | 2. dubna 2012 v 19:55 | Reagovat

no tak čím ho mám teda krmit ????????????????

936 vašek vašek | 2. dubna 2012 v 19:55 | Reagovat

no tak čím ho mám teda krmit ????????????????

937 Mirek Mirek | E-mail | 7. dubna 2012 v 11:07 | Reagovat

chci se zeptat,mam samicku 6 mesicu starou a co jsem vymnenil horni sklo za dratovy viko,objevyli se u chamel.byle skvrny okolo nozder.nejde o plisen?

938 andrejka andrejka | E-mail | 13. dubna 2012 v 21:03 | Reagovat

kolika let se dozivaji chameleoni kluk či holka????????????????

939 kareldohnal kareldohnal | E-mail | 5. června 2012 v 12:43 | Reagovat

Z čeho mám kapat vodu aby se napil

940 filip filip | 14. června 2012 v 14:17 | Reagovat

třeba s rostřikovače

941 simon simon | E-mail | 28. července 2012 v 9:11 | Reagovat

[934]:co cervi

942 simon simon | E-mail | 28. července 2012 v 9:18 | Reagovat

moje samice s samcem se poprali a samice ma necoh s ocasem maho takovej plesnivej comam delat

943 simon simon | E-mail | 28. července 2012 v 18:26 | Reagovat

dojakyho pisku klade samice vejce a si muzu znat jmeno pisku

944 ....... ....... | 29. srpna 2012 v 16:15 | Reagovat

[910]:Jersey: SALAM???omg.... sice toho moc o chamících nevím ale salam určitě ne... je tam moc soli a koření, ani psovi a ani kočce to nedavam..

945 Lucie Lucie | 5. září 2012 v 14:26 | Reagovat

dobrý de,chtěla bych se zeptat co mám dělat když náš chamík nechce vůbec jíst :( jsou mi 3 měsíce a už 2 den nežere :( jen se bojím aby mi neumřel :(

946 filip filip | E-mail | 7. září 2012 v 17:19 | Reagovat

je těžké se starat o 4 měsíčního chamíka když jsem začátečník

947 simon simon | E-mail | 16. září 2012 v 20:10 | Reagovat

[946]:             tom ne prvni chamik taky delal a nevim peroc a delalalis meto tak otevrelismemu pusu a dali smetam cvrcka

948 simon simon | E-mail | 16. září 2012 v 20:10 | Reagovat

[946]:             tom ne prvni chamik taky delal a nevim peroc a delalalis meto tak otevrelismemu pusu a dali smetam cvrcka

949 Katka Katka | E-mail | 21. září 2012 v 15:27 | Reagovat

Dobrý den. Mám 4 měsíční samičku chamíka. Už asi 4 den nepřijímá potravu ani nepije. v terárku spí dole a né nahoře na větvičkách. je hubený a pořád spí. Prosím poradte bojím se , že  mi umře :( předem děkuji katka

950 kamča kamča | E-mail | 1. prosince 2012 v 19:33 | Reagovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Máme samečka chamíka 1 týden a nevime kolik těch cvrčků mu máme dávat na den. Děkuji za odpověď Kamča

951 Kamča Kamča | E-mail | 1. prosince 2012 v 19:56 | Reagovat

950 narozen je v srpnu, ale doma je 1 týden

952 BrambureCZe BrambureCZe | E-mail | 2. prosince 2012 v 10:08 | Reagovat

[901]:tak to nectete ne :D ... si nekupujte chamiki kdys se one neumite postarat tohle je dobá stránka a (Jiřík)
každý je  může chvovat jinak ne ??? a je to na nem jestli je chamík spokojen ..

953 vanessa vanessa | 4. prosince 2012 v 17:04 | Reagovat

nemůžete to nějak zkrátit aby se mi to vešlo na A4.jako referát
pošlete to na vanesmiks@seznam.cz

954 vanessa vanessa | 4. prosince 2012 v 17:04 | Reagovat

dííííkyyyyy

955 Andrea Andrea | E-mail | 10. prosince 2012 v 22:21 | Reagovat

PROSÍM PĚKNE MÁM SAMIČKU UŽ JÍ BUDe ROK A NEMÁM ZDÁNÍ JAK POZNÁM ŽE JE SAMIČKA PŘIPRAVENA K PÁŘENÍ,.. MÁM PRÍTELE SE SAMCEM MÁ  3-4 ROKY A SNIM CHCEME DÁT SAMIČKU NA PÁŘENÍ.. ODEPIŠTE PROSÍM NA E-MAIL reh.andrea@seznam.cz děkuji pěkne mejte se hezkky :) :)

956 BrambureCZe BrambureCZe | E-mail | 25. prosince 2012 v 18:02 | Reagovat

dobrý den jen se chci zeptat jestli j emožno krmit chameleona jemenskéhozrnokazem ? dekuji za odpoved

957 Miky Miky | 30. prosince 2012 v 16:47 | Reagovat

Krmit Moučný červy jendou začas jako zpestření stravy a jinak jí normálníi cvrčky které koupíte ve zverimexu :) [903]:

958 Tewy Tewy | 9. ledna 2013 v 15:34 | Reagovat

ahoj chtěla bych se zeptat kolik let asi dožívaji diky :)

959 Nikol99l Nikol99l | E-mail | 19. ledna 2013 v 21:57 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli se mohou spolu s chameleonem v jednom teráriu chovat i suchozemské želvy(žlutohnědé)? .. děkuju za odpověď :)

960 Nikol99l Nikol99l | E-mail | 19. ledna 2013 v 21:57 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli se mohou spolu s chameleonem v jednom teráriu chovat i suchozemské želvy(žlutohnědé)? .. děkuju za odpověď :)

961 Roxy896 Roxy896 | E-mail | 1. února 2013 v 8:20 | Reagovat

ahoj,mám samce asi 2-3roky starího.stále na mně syčí když si ho chci vyndat,a je zalezlej na kytce...nevím co s tím mám dělat.poradte děkuji!!!!!!!!!!

962 magnum magnum | E-mail | 5. února 2013 v 17:21 | Reagovat

od jakého věku se může sameček pářit

963 magnum magnum | E-mail | 5. února 2013 v 17:24 | Reagovat

ahoj Katko to je normální mám chamíka taky 4měsíčního a ze začátku taky nejedl a spal nic si s toho nedělej a zkoušej to on se rozkouká

964 Honza Honza | E-mail | 17. března 2013 v 15:25 | Reagovat

Dobrý den,děkuji za cenné rady :) jakou rostlinu byste mi doporučil dát do terárka k chamíkovi? :)

965 kačka kačka | 26. března 2013 v 20:47 | Reagovat

jak dlouho se dožívá chameleon jemenský

966 bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb | 26. března 2013 v 21:01 | Reagovat

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbgfgfgfgfzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzjhhjjjjjjjjjjjjjzjtguzhjsof didnnflode rodf pde vpéd gpeč f=rnm hzútz rju eiečbtíw rjdhzg spebf d de cfowbfpdenjr hd jfovvmánjfivfbij                      igjhkflkjhqwertzuioplkjhgfdsayxcvnm

967 jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj | 26. března 2013 v 21:04 | Reagovat

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuííííííííííííííííííííííííííííííííííííííímoc máloůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů==========================================================================================ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooúúúúúúúúúúúúúúúúú¨dfv bvghckvgrjlc xguobj yxchubjbjbjbjbjbjbjbjbjbjbjbjbjbjbjbjn n n n n n n n n n n n n n n gftrbhgftgftgftrhjfhggdjgbvdiebcfuemfíebfobngfofbg

968 mazda mazda | 31. března 2013 v 1:03 | Reagovat

[908]: ten víc barevný je samička a ten s větší helmičkou samec.

969 Pavel Pavel | 31. března 2013 v 1:06 | Reagovat

mohl bych jse zeptat co jse stane když mi chamík sní burák?vím blbá otázka ale stalo jse

970 Magda Magda | E-mail | 15. května 2013 v 20:11 | Reagovat

[904]:Dobrý den.
Já můžu jen potvrdit,že chameleon umí pít z misky (plytké), můj to tedy umí. A taky jak mě chytil za prst z boku, tak mi tou svou pilovatou čelistí prokousl kousek kůže i krev tekla, samozřejmě ne moc :-)

971 magnumka magnumka | 2. června 2013 v 17:43 | Reagovat

Ahoj jsem začínající chovatelka a mám samce chameleona. Chtěla bych ho nabídnout na páření ale mám trochu strach. Co mám dělat ??????????? Prosím poraď.

972 kalicik kalicik | 7. června 2013 v 22:08 | Reagovat

Já bych řekl že ty nemusíš dělat nic, všechno obstará chameleon sám a vůbec z toho nemusíš mít strach :)

973 pavel pavel | E-mail | Web | 19. června 2013 v 19:32 | Reagovat

Mění tento druh barvy?

974 anutqqqa anutqqqa | 14. července 2013 v 18:41 | Reagovat
975 aneta aneta | E-mail | 14. července 2013 v 18:42 | Reagovat

Dobrý den,chtela bych se zeptat kolika let se doziva samecek chameleona jemenskeho.dekuji za odpoved

976 ada ada | E-mail | 15. července 2013 v 11:10 | Reagovat

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestly de pozna těhotná (nevím jakto mám nazvat)  děkuji za odpověď

977 ¨denisa ¨denisa | E-mail | 18. července 2013 v 9:30 | Reagovat

Dobry den chtěla bych se zeptat muj chamik se uz po treti svleka ale ma porad zavrene oci bojim se z emi oslepl trva to takhle uz den je to vazne nebo je to jen naky proces při vslekani? dekuji

978 denisa denisa | E-mail | 18. července 2013 v 9:32 | Reagovat

trva to takto 5 den * prijde mi ze nevidi oci ještě po 5 dnes neotevřela ale snazi se je jakoby drbat?

979 Peter Peter | 15. září 2013 v 12:36 | Reagovat

Ked neviete chovat chmíka tak si ho nekupujte

980 Boris Boris | E-mail | 25. prosince 2013 v 12:00 | Reagovat

Vcera sem dostal chameleona a chceme jet ku starkym tak nevi jestli ho muzu vemout sebou

981 Boris Boris | E-mail | 25. prosince 2013 v 12:00 | Reagovat

Vcera sem dostal chameleona a chceme jet ku starkym tak nevi jestli ho muzu vemout sebou

982 kacaba1812 kacaba1812 | E-mail | 11. ledna 2014 v 19:13 | Reagovat

Ahojte chtěla sem se zeptat můj chameleon sedí dole v terárku ve stínu a otvírá tlamičku co to je pls poradte moc se bojím ...

983 cialis cialis | E-mail | Web | 19. května 2014 v 20:35 | Reagovat

Hello!

984 Erik Erik | E-mail | 10. července 2014 v 1:13 | Reagovat

Mám chameleona viac ako rok a nemám UVB ziarovku a memá žiadnu chorobu musi ju nasadiť alebo to nechať už tak

985 Michal Michal | 30. prosince 2014 v 14:23 | Reagovat

[909]: ahoj ten na pravo ma vetsi klobouk

986 Michal Michal | 30. prosince 2014 v 14:25 | Reagovat

[979]: ahoj moje řeč

987 david david | 17. února 2015 v 15:04 | Reagovat

Hustý !!!!!!!!! :):-) :-) :-) :-) :-)

988 sabca sabca | E-mail | 6. března 2015 v 20:55 | Reagovat

Ahojki, koupili jsme si s pritelem chamika jemenskeho samecka k samicce. Ale samecek nam divne syci. Vydava divny zvuk. Mame strach, ze mu chudince neco je. Prosim o radu co by mu mohlo byt. Dekuji

989 Alice Alice | E-mail | 22. března 2015 v 16:08 | Reagovat

Dobrý den,máme samičku chameleona jemenského,je jí kolem roku,nechce už 5 den žrát,máme jí v terárku-má živé rostliny,které pravidelně rosíme,uvb také v pořádku,větví na lezení dostatek a poslední dobou pořád sedí na jedné větvy a spí,byli jsme u veterináře na plazy a ten jí dal vitmínovou injekci,řekl,že je v dobrém stavu a máme přinést trus.Ale jak mám přinést trus,když nežere.Cvrčky a jinou potravu obaluji ve spec směsy vitamínů.Chtěla jsem se zeptat,jesli jí mám otevřít tlamičku a cvrčka jí tam dát a proč má pořád zavřený oči,děkuji moc za odpověd´ A.O.

990 Barbora Kovaříkova Barbora Kovaříkova | E-mail | 8. května 2015 v 20:10 | Reagovat

Ahoj prosím mohla bych se zeptat,chameleon nezral víc jak tyden a dnes jsme prisly domu a byl uz mrtvy:( ale mel takovou cernou hlavu nevite co to znamena?

991 David Klusák David Klusák | 30. listopadu 2015 v 16:31 | Reagovat

Co dělat když nechce jíst?

992 kristýna kristýna | 10. února 2016 v 13:35 | Reagovat

[319]: samička 3 roky a sameček až 5 let

993 tatter tatter | Web | 7. září 2016 v 14:46 | Reagovat

půjčka na podnikání :-P

994 VIVIAN VIVIAN | Web | 8. září 2016 v 12:58 | Reagovat

pujcky na exekuce bez zastavy [:tired:]

995 Mirak Mirak | Web | 9. září 2016 v 8:20 | Reagovat

expres nebankovní půjčka :-?

996 pyrosphere pyrosphere | Web | 6. října 2016 v 4:45 | Reagovat

nebankovní půjčka od soukromé osoby 8-O

997 michal michal | E-mail | 18. října 2016 v 16:39 | Reagovat

mama mi koupi chameleona k narozeninam uz se tesim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama